W ramach cyklu spotkań Sotis dla RODZICÓW zapraszamy na kolejny bezpłatny webinar: „Różnorodnie o neuroróżnorodności” – który odbędzie się 15.04.2025 (wtorek) o godzinie 18:00.
Część I: Czy neuroróżnorodność może być dla mnie pomocna?
Webinar składa się z dwóch osobnych części – na część II zapraszamy 24.04.2025/godz.18:00 (więcej info już wkrótce na naszym Facebooku).
Neuroróżnorodność to pojęcie, które zyskuje coraz większe uznanie
Webinar wprowadzi uczestników w podstawy koncepcji neuroróżnorodności, wyjaśniając, że nie jest ona zarezerwowana wyłącznie dla osób z formalnymi diagnozami. Podczas spotkania omówimy, jak czynniki zewnętrzne, w tym stres, mogą wpływać na ekspresję cech neuroróżnorodnych oraz jak rozpoznawać i wykorzystywać swoje mocne strony.
Celem webinaru jest dostarczenie praktycznych strategii wspierających jakość życia osób neuroróżnorodnych oraz narzędzi do budowania świadomej samoakceptacji i wspierających działań.
Webinar odbędzie się w formie online i potrwa około 60 minut (wykład/pytania od uczestników będą omawiane na końcu spotkania).
Udział w webinarze jest❗❗bezpłatny i wymaga rejestracji (rejestracja możliwa jest przed samym wydarzeniem – w ten sposób, że 15 kwietnia przed 18:00 czeka się w wirtualnej poczekalni a o 18:00 system wpuszcza na webinar).
Liczba miejsc jest ograniczona.
✅Link do webinaru ponizej:
https://sotis.clickmeeting.com/webinar-roznorodnie-o-neuroro…
Spotkanie poprowadzi dr Anna Waligórska (psycholog od 20 lat pracująca z dziećmi ze spektrum autyzmu, współtworząca program oddziaływań Sotis).
Dołącz do nas, aby odkryć, jak zrozumienie neuroróżnorodności może stać się Twoim wsparciem w codziennym życiu!
Zapraszamy! W razie pytań zapraszamy do kontaktu: szkolenia@sotis.p
Prelegentka
dr Anna Waligórska: psycholog, R&D Sotis, adiunkt Akademii Pedagogiki Specjalnej.
Specjalizuje się w diagnostyce i terapii dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu. Łączy pracę badawczą z działalnością kliniczną (m.in. współwprowadzenie do Polski testu STAT/Screening Test for Autism in Toddlers, Stone, 2008 i modelu NPDC – kompleksowych oddziaływań opartych na dowodach). Współtworzy w oparciu o badania naukowe i doświadczenie kliniczne naturalistyczno-rozwojowo-behawioralny program terapii Sotis. Certyfikowana diagnostka ADOS-2 i STAT, certyfikowana trenerka APERS (model NPDC). Specjalizuje się w terapeutycznych i komunikacyjnych funkcjach przekazu wizualnego (szczególnie związanych z narracją), współtwórczyni treningu rozwijającego myślenie narracyjne dla osób ze spektrum autyzmu. Autorka publikacji nt. skuteczności oddziaływań terapeutycznych dla osób ze spektrum autyzmu (w tym z zastosowaniem nowych technologii).
Prywatnie mężatka, mama dwóch synów, miłośniczka sztuki.