Wróć na poprzednią stronę

Lęk w spektrum autyzmu

Bezpłatny Webinar

data: 16.01.2025 | godzina: 18:00

Wiele dzieci ze spektrum autyzmu doświadcza znacznie podwyższonego lęku. Niekiedy ma on postać zdiagnozowanych zaburzeń lękowych, najczęściej przynosi silny niepokój, zaburzający funkcjonowanie całej rodziny. Na szczęście lęk nie jest stanem niezmiennym. Wspierając dziecko w radzeniu sobie z lękiem możemy sięgać po różnorodne narzędzia.

Podczas webinaru „Lęk w spektrum autyzmu. Jak go zmniejszać?” dr Anna Waligórska z Sotis przedstawi krokowy protokół zmniejszania lęku, który opracowała prof. Roma Vasa. Etapy działania zostaną opisane na przykładach wykorzystywanych przez rodziny. Celem webinaru jest wspieranie rodziców w poznaniu i wdrożeniu skutecznych strategii redukcji lęku.

Spotkanie poprowadzi dr Anna Waligórska (psycholog od 20 lat pracująca z dziećmi ze spektrum autyzmu, współtworząca naturalistyczno-rozwojowo-behawioralny program terapii Sotis).

Udział w webinarze jest bezpłatny i wymaga rejestracji.

Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność logowania się na wydarzenie (nie kolejność rejestracji).

Webinar potrwa około 60 minut, będzie miał formę odtworzenia nagrania.

Podczas prezentacji dr Anna Waligórska będzie na czacie odpowiadać na Państwa pytania związane z wystąpieniem. Po zakończeniu prezentacji NIE będzie możliwości zadawania pytań. 

Zapraszamy!

W razie pytań zapraszamy do kontaktu: szkolenia@sotis.pl

Prowadząca:

dr Anna Waligórska: psycholog, R&D Sotis, adiunkt Akademii Pedagogiki Specjalnej.
Specjalizuje się w diagnostyce i terapii dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu. Łączy pracę badawczą z działalnością kliniczną (m.in. współwprowadzenie do Polski testu STAT/Screening Test for Autism in Toddlers, Stone, 2008 i modelu NPDC – kompleksowych oddziaływań opartych na dowodach). Współtworzy w oparciu o badania naukowe i doświadczenie kliniczne naturalistyczno-rozwojowo-behawioralny program terapii Sotis. Certyfikowana diagnostka ADOS-2 i STAT, certyfikowana trenerka APERS (model NPDC). Specjalizuje się w terapeutycznych i komunikacyjnych funkcjach przekazu wizualnego (szczególnie związanych z narracją), współtwórczyni treningu rozwijającego myślenie narracyjne dla osób ze spektrum autyzmu. Autorka publikacji nt. skuteczności oddziaływań terapeutycznych dla osób ze spektrum autyzmu (w tym z zastosowaniem nowych technologii).
Prywatnie mężatka, mama dwóch synów, miłośniczka sztuki.